Ako získať prehľad a zorientovať sa vo výbere svadobného oznámenia?

Ako získať prehľad a zorientovať sa vo výbere  svadobného oznámenia?

Oznámenie je úplne prvou svadobnou ochutnávkou, ktorú ponúknete svojim blízkym. Mali by ste sa preto pokúsiť o to, aby ste svojmu okoliu oznámením priblížili vašu svadobnú tému. Ak však patríte medzi kreatívnych ľudí, nenechajte sa zviazať žiadnym manuálom a vaše svadobné oznámenie môže byť nezvyčajne jedinečné. Patríte však medzi ľudí, ktorý si kladú otázku: „Ale ako sa zorientovať v mori ponúk a cenových relácií svadobných oznámení“? V tom prípade ste v správnych rukách. Príjemné čítanie!

Formát

Najskôr je nutné rozhodnúť sa pre formát vášho oznámenia. Štandardne sa stretnete s nasledovnými možnosťami výberu:

*A6 (malá obálka),

*DL (podlhovastá obálka).

V oboch formátoch sa ponúkajú možnosti:

*jednostrannej,

*obojstrannej tlače oznámenia (2 strany),

* alebo otváracia pozvánka (4 strany).

Vyššie uvedené údaje nie sú samozrejme jediný možný variant, avšak pri atypických formátoch oznámení musíte rátať s navýšením ceny. Cenová ponuka sa vyhotovuje pre objednávky individuálne, pretože každá je unikátom.

 

Typ papiera

Každá polygrafická spoločnosť má vlastnú ponuku papiera, avšak vo väčšine prípadov sa stretnete s 3 cenovými kategóriami:

* základný papier (lesklý, matný)

* kreatívny papier (štruktúrovaný papier)

*exkluzívny papier (odtiene perlete).

Nebudeme si klamať, no hoc aké svadobné oznámenie na papieri z kategórie- exkluzívny, vyzerá jednoducho fantasticky! Cenové rozdiely medzi typmi papiera nie sú likvidačné, no treba s nimi rátať. V tomto prípade by sme vám radili ušetriť na zložitosti formátu oznámenia a radšej investovať do zaujímavejšieho typu papiera.

Grafický dizajn

Spoločnosti poskytujúce polygrafické služby svadobčanom musia rátať s tým, že každý zákazník je iný a preto aj ich predstavy o dizajne oznámení sú odlišné. Hoci majú v ponuke stovku hotových návrhov, vždy sa nájde nevesta, ktorá príde s tým 101-vým. Našli ste sa v tejto neveste? ☺ V tom prípade je nutné, aby ste sa vopred informovali, ako je vyhotovenie dizajnu na mieru spoplatnené. Zvyčajne sa cena nového dizajnu odvíja od času, ktorý za jeho výrobou strávi grafik. Do úvahy sa berie jeho hodinová taxa.

Preto ak máte jasno o svojej predstave, dajte ju čo najpodrobnejšie na papier, aby ste tieto náklady znížili.

Niektoré spoločnosti však umožňujú menšie úpravy ich vlastných návrhov zdarma. Grátis je zväčša 1 alebo 2 digitálne náhľady oznámenia, ešte pred tlačou. Zvyčajne sa ich prípadné zmeny komunikujú cez e-mail. Aj v tomto prípade musíte rátať s tým, že pokiaľ máte istú cenovú predstavu ktorú nechcete prekročiť, počet a náročnosť grafických úprav bude obmedzená.

Ďalšou vecou na ktorú je nutné dbať je to, že nie vždy je možné dožadovať sa o vyhotovenie už existujúceho grafického dizajnu, na ktorý natrafíte pri brázdení internetom. Dôvodom môže byť buď nízka kvalita stiahnutého grafického podkladu, alebo sa naň môžu vzťahovať autorské práva. V tomto prípade pripadá v úvahu zakúpenie konkrétneho dizajnu, alebo vytvorenie nového, ktorý sa bude približovať tomu Vami vybranému.

Ďalej musíte rátať s tým, že spoločností ponúkajúcich nátlačky svadobných oznámení (generálna skúška finálnej podoby oznámenia), je na trhu málo. Takže pokiaľ nejaká spoločnosť nátlačok odmietne vyhotoviť, nie je to nič nezvyčajné. V prípade ak s nátlačkom súhlasia, s najväčšou pravdepodobnosťou bude táto služba spoplatnená = ďalšie výdavky. Uspokojte sa preto s digitálnou podobou náhľadu vášho oznámenia, čo však taktiež záleží od ponúkaných služieb spoločností. Je preto na mieste, zaujímať sa o túto možnosť vopred.

 

Pokiaľ ste v tomto smere nováčik ☺ neváhajte, oslovte spoločnosť ktorá je Vám sympatická, nebojte sa s ňou komunikovať, pýtať sa a  nechať si poradiť. Určite sa držte svojej vysnívanej predstavy a s pomocou odborníkov ju aj dosiahnete. Prajeme Vám veľa šťastia! Veríme, že vám bol náš článok nápomocný.

So srdečným pozdravom, Tím WebTlač.

footer box
footer box

Rozmery a veľkosti

  • Papiere
  • Pečiatky
Základným formátom je A0, ktorý je definovaný svojou plochou, ktorá je presne 1 m².
Ďalšie formáty tejto rady (A1, A2, A3, ...) vznikajú postupným polením dlhšej strany.
Najčastejšie používaný formát A4 má rozmery 210 × 297 mm.
Veľkosť Šírka (mm) Výška
A0 841 1189
A1 594 841
A2 420 594
A3 297 420
A4 210 297
A5 148 210
A6 105 148
A7 74 105
A8 52 4
A9 37 52
A10 26 37
Papiere

Naším výhradným dodávateľom je overená značka s dlhoročnou históriu, Trodat.
Široký sortiment, expresné dodanie, zaručená kvalita. Vyberte si ten správny rozmer práve pre Vás.

Obdĺžnikové Šírka (mm) Výška(mm)
4910 26 10
4911 38 14
4912 NAJPOUŽÍVANEJŠIE 47 18
4913 58 22

 

Okrúhle Priemer (mm)
46019 19
46025 25
46030 30
46038 38

 

Pečiatky

Posledné články

footerline